Неділя, 24 СічняПерший регіональний
Shadow

Пожежа у Чорнобильській зоні: вогонь наблизився до Прип’яті і сховища радіоактивних відходів

Пожежа у Чорнобильській зоні вже дісталася Прип’яті і їй залишається буквально кілька кілометрів до Чорнобильської АЕС.

Про це у Facebook повідомив член громадської ради у Державному агентстві України з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) Ярослав Ємельяненко.

Він переконаний, що ситуація є критичною, бо наразі вогонь рухається за напрямком вітру – до ЧАЕС.

«Зараз вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Чорнобильські пожежі тушать вже десятий день, а вогонь, не дивлячись на роботу рятувальників, вільно переміщується за вітром, та зараз дістався міста Прип’ять та найнебезпечніших об’єктів Зони відчуження», – стверджує Ємельяненко.

Він також закликав представників влади проінформувати суспільство про реальний стан справ.

Нагадаємо, станом на ранок 13 квітня 2020 року, у зоні відчуження ЧАЕС продовжувалося гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв. Наразі спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками. До гасіння пожеж залучено 366 чоловік та 88 одиниць техніки, в тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти ДСНС, якими 12 квітня здійснено 143 скиди – 370 тонн води.

В результаті пожежі в Чорнобильській зоні згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Знову згоріла територія Рудого лісу, закрите військове місто Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

Як відомо, збитки від пожежі у Чорнобильській зоні попередньо оцінюють у десятки мільйонів.

За фактом виникнення пожежі у Чорнобильській зоні поліція відкрила кримінальне провадження.
Поліція затримала молодика, який влаштував пожежу в зоні ЧАЕС. 8 квітня палію оголошено підозру.

Через пожежі, що тривають у Чорнобильській зоні відчуження, в Києві спостерігалося короткочасне локальне підвищення концентрації цезію-137 у приземному шарі атмосферного повітря в північно-західній частині столиці України. 

Главком 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *