Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

СБУ прокоментувало обшуки в “Укроборонпромі”

У Службі безпеки України прокоментували обшуки в “Укроборонпромі” і “Укрспецекспорті”, заявивши, що проводиться досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого статтею держзрада. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Служба безпеки України з серпня поточного року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК України (Державна зрада). Йдеться про умисне вчинення окремими посадовими особами державних дій, спрямованих на шкоду державним інтересам України – зокрема, у сфері військово-технічного співробітництва та оборонно-промислового комплексу”, – йдеться в повідомленні.

У Службі безпеки України повідомляють, що одним з епізодів кримінального провадження є дослідження інформації, опублікованої інтернет-виданням “Цензор.Нет”. Так, у своєму матеріалі видання звернуло увагу на втрату Україною ринків збуту вітчизняної продукції в результаті залучення іноземних комерційних структур, афілійованих з посадовими особами ДК “Укроборонпром” і ДК “Укрспецекспорт”.

Як розповіли в спецслужбі, в ході досудового розслідування встановлено, що український спецекспортер залучив до військово-технічного співробітництва з країною Південної Азії компанію “R”. Незважаючи на наявність прямих застережень і наявність негативного іміджу на ринку торгівлі озброєнням, ця компанія була залучена і до вже діючих контрактів, і до передконтрактних переговорів, які перебували на завершальній стадії.

“За попередніми даними, представникам іноземної компанії передавалася службова інформація, яка містить комерційну таємницю про стан військово-технічного співробітництва України та однієї з країн Південної Азії, умов можливих зовнішньоекономічних контрактів, переговорів тощо”, – йдеться в повідомленні.

Наявні в Службі безпеки України матеріали свідчать, що в результаті залучення компанії “R” фактично зірвано укладення ряду стратегічних контрактів, а також створені умови для виходу на ринок озброєння не українських товарів, а країн-конкурентів.

При цьому окремі посадові особи ДК “Укроборонпром” та ДК “Укрспецекспорт” свідомо приховували та ігнорували листи державних іноземних компаній, які свідчили про негативну репутацію компанії “R” та недоцільність співпраці з нею. А командування Сухопутних військ іноземного замовника в 2020 році взагалі включило компанію “R” в “чорний” список.

У підсумку, в результаті підривної діяльності посадових осіб ДК “Укроборонпром”, ДК “Укрспецекспорт” і компанії “R” шкода державі полягає в зниженні військово-технічного співробітництва України з іноземним партнером. У той же час цим має намір скористатися РФ, що в свою чергу створює загрозу національній безпеці України.

“Враховуючи всі ці фактори, Служба безпеки України на підставі отриманих рішень слідчого судді Шевченківського районного суду в м.Києві з метою недопущення знищення та приховування доказів у кримінальному провадженні 3 грудня 2020р провела низку обшуків за місцем знаходження ДК “Укроборонпром”, ДК “Укрспецекспорт” та інших фігурантів провадження”, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, в СБУ звертають увагу на те, що посадові особи спецекспортера “не сприяли проведенню слідчих дій та з’ясуванню істини у кримінальному провадженні, а навпаки штучно затягували їх проведення, приховували документальні матеріали та носії інформації, блокували приміщення тощо”.

Наразі слідчі дії тривають. 

Нагадаємо, 3 грудня 2020 року новопризначений генеральний директор Державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв заявив, що концерн припинить існування своє існування у 2021 році. При цьому, за словами гендиректора, замість “Укроборонпрому” в Україні створять холдинги – “Оборонні системи України” і “Аерокосмічні системи”.

112.ua 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *