П’ятниця, 26 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Стрітення Господнє 2021 – історія свята та привітання

Щороку 15 лютого християнський світ відзначає велике свято – Стрітення Господнє. У православ’ї воно належить до числа 12-ти найважливіших після Великодня свят.

Що означає “стрітення”

Слово “стрітення” у перекладі з церковнослов’янської мови означає зустріч. Звісно ж, йдеться не про звичайну, а про особливу зустріч. Тому в назві свята це слово пишеться з великої літери, а саму подію описано в Євангелії від Луки.

Історія свята Стрітення Господнє

Стрітення, тобто вказана зустріч відбулася на 40-й день після народження Ісуса Христа. Того дня батьки принесли немовля до храму й там маленького Ісуса зустрів праведник Симеон. В особі праведника тоді відбулася зустріч усього людства з Богом.

Старець Симеон дуже чекав на цю зустріч, адже вона була напророчена йому ангелом. Сталося це так: під час перекладання Святого Письма з єврейської мови грецькою, він побачив в одному із передбачень, що непорочна діва народить дитину. Подумавши, що це помилка, праведний Симеон вирішив виправити “діва” на “дружина”. Однак у цей момент йому явився ангел і зупинив старця, запевнивши, що пророцтво є правильним. При цьому ангел додав, що Симеон житиме так довго, аби самому переконатися в цьому.

В очікуванні дива, Симеон прожив понад 300 років. Одного дня до храму прийшли Марія і Йосип із маленьким Ісусом. Побачивши, як Марія з немовлям сходить по східцями обителі, старець вийшов їм назустріч. Потім він узяв немовля на руки й виголосив свою знамениту пісню: “Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїля”.

У той момент в особі праведного Симеона відбулася радісна зустріч усього людства із Всевишнім Богом.

Як святкують Стрітення Господнє

У православних храмах 15 лютого проходить особлива служба з малим водосвяттям. Християни вірять, що освячена на Стрітення Господнє вода має чудодійну силу. Вона може зберігатися тривалий час, не втрачаючи своїх особливих властивостей.

Під час богослужіння можна попросити у Господа допомоги в справах і здійснення мрій. У народі вірять, що щирі прохання будуть почуті й виконані.

Також на Стрітення у церквах освячуються свічки, наділяючись благодаттю Господньою. Вони вважаються головним засобом для очищення будинку, приборкання сварок, лікування душі й тіла. Їх дбайливо зберігають упродовж року біля ікон і запалюють під час домашньої молитви.

Народне свято: Зустріч зими з Весною

Народне свято Стрітення має дохристиянське коріння та знаменує час, коли зима вперше зустрічається з весною. Його ще називають Зимобор, Стрічення, Стріщення або Громниці.

Вважалося, що зима з весною перетинаються на дорозі та сперечаються, хто ще залишиться в цих краях господарем. Визначали переможця за погодою під вечір: якщо стало холодніше, то зима ще залишиться у своїх володіння, а якщо потеплішало — весна взяла верх і її прихід буде раннім. Назву Громниці свято отримало, бо це був єдиний день зими, коли можна було почути відлуння грому.

Також, прикмети нерідко стосувалися води. Якщо на даху висіли бурульки — їх збивали й розтоплювали у воду. Цю талу воду вважали цілющою, тож її додавали в ліки чи освячували нею обереги, будинки, худобу, подвір’я. Навіть вулики пасічники кропили цією водою.

Жінки раніше готували на Стрітення обрядове печиво у формі жайворонків. Це печиво давали дітям, а ті мали закликати разом із цими птахами весну. Чоловіки, тим часом, ворожили на врожай: ставили на ганок тарілку із зерном та чекали до ранку. Якщо зерно вкрилося росою — значить у наступному році земля буде родюча.

Коли на території сучасної України прийняли християнство — Стрітення Господнє змістило народне свято. 

Що не можна робити на свято Стрітення

У день Стрітення Господнього категорично не можна лаятися і сваритися.

Також цього дня заборонено займатися важкою фізичною працею, тобто ніякого ремонту, переїзду, перестановки меблів чи будівництва.

Не варто 15 лютого займатися рукоділлям та прати. Наші предки особливо обережно ставилися до “водних” промислів. Це стосувалося, зокрема й миття. Річ у тім, що раніше, щоб помитися, топили баню, а для цього потрібно було наколоти дров і наносити води, що є важкою працею.

Не рекомендовано на Стрітення вирушати в далеку дорогу, бо в старі часи вірили, що через мінливу погоду можуть виникнути серйозні неприємності.

Привітання зі Стрітенням Господнім у віршах і прозі

***

Стрітення Господнє – урочиста дата,

Не дарма ми всі сьогодні душею так багаті!

Бажаю вам чудесної душевної чистоти,

Нехай волею небесною здійсняться мрії!

***

Сьогодні православний весь народ,

У храм свічки освячувати йде,

Сьогодні Стрітення – прекрасний день,

І хоч зима ще свою кидає тінь,

Але знаємо ми, вже недовго їй залишилося,

Адже весна на горизонті з’явилася,

І знаємо, вона скоро вже прийде,

Тепло і радість нам, звичайно, принесе!

***

У день побаченої днини –

Єднання Бога і Людини.

Хай будуть відчуття погодні,

Огорнуть ласки нас Господні,

Щоб нам вдалося зрозуміти

Старі і нові заповіти…

Хай Стрітенська свіча палає,

Гріховність люду очищає!

***

Вітаю з величним святом – Стрітенням Господнім. У день великих зустрічей, коли зустрічаються Старий і Новий завіт, старець Симеон з немовлям Ісусом, а зима – з весною, хочу побажати вам віри: у майбутнє, в любов, у торжество справедливості. Віри і надії, що наше життя буде кращим, ніж сьогодні!

***

У день Стрітення Господнього хочу відправити вам добрі побажання любові та яскравого світла надії в життя, поваги і щирих почуттів душі, здоров’я всім близьким і невичерпних сил. Хай Бог завжди охороняє вас від бід!

***

Вітаю зі Стрітенням Господнім,

З цим важливим і святковим днем!

Смуток, печаль ми подалі проженемо,

Адже сьогодні ми в церкву йдемо.

У храм тихенько зайдемо, трохи хвилюючись,

Постоїмо перед ликом святим.

І, за правилами жити зобов’язуючись,

Благодать ми подаруємо рідним!

***

Хай Господнє Стрітення

Подарує лише добрі вісті!

Бажаю всіх благ і везіння,

Здоров’я, вагонів так, двісті,

Любові тобі ціле море

І віри, звичайно ж, в Бога!

Нехай відведе він від горя,

Давши вірну на щастя дорогу!

***

Нехай зустрічі доленосної тінь

У Стрітення Господнє

Впаде на кожен Божий день,

І завтра, і сьогодні.

Нехай вас береже завжди Господь

Від чорних днів непогожих.

І скидає небосхил

На землю громом щастя.

***

Вітаю зі святом Стрітення Господнього та хочу побажати душевної теплоти, постійної гармонії, благополуччя в житті і великого світлого щастя. Нехай Господь допомагає у важку хвилину, а удача ні на крок не відступає від тебе!

***

У це чарівне свято, коли сувора пані Зима зустрічається з молодою дівчиною на ім’я Весна, щоб передати їй свої права, хочеться побажати всім тільки весняного тепла, душевного добра, сонячних днів і міцного здоров’я. Нехай ваше життя осяває яскраве світло любові, щастя і турботи!

Зі Стрітенням Господнім – листівки

Стрітення Господнє відзначають в Україні 15 лютого - фото 307824

Вітаю зі святом Стрітення Господнього - фото 307825
 
Найкращі привітання зі святом Стрітення українською мовою - фото 307826

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *