Четвер, 29 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У червоній зоні діти пішли до школи. Туди прийшла поліція

До десятків директорів шкіл у Тернополі прийшла поліція, бо їхні навчальні заклади почали працювати, попри карантин. Поліція каже про кримінальну відповідальність, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN.

Від 7 вересня 2020 року Тернопіль і ще кілька районів області потрапили до червоної карантинної зони. За правилами кольорового карантину, там мають закрити школи, дистадки, громадський транспорт, торгові центри.

Але місцева влада проти. Мер Тернополя Сергій Надал каже, що місто і школи мають повністю працювати, але дотримуватись всіх заходів безпеки.

За його словами, є звернення тисяч батьків, які скаржаться, що дітей немає з ким залишити.

Тож 7 вересня діти пішли у садки і школи. А 8 вересня туди прийшла поліція.

“Ми спочатку прийшли і попередили, що школи не мають працювати. Сьогодні склали адмінпротоколи на 31-го директора шкіл, – розповів Олександр Богомол, керівник поліції Тернопільської області, – Ми розуміємо, що це незручності, але діти можуть бути розповсюдниками вірусу”.

За словами пана Богомола, якщо через порушення карантину хтось захворіє, то за це директорам загрожує кримінальна відповідальність.

Протоколи передадуть до суду, який має вирішувати штрафувати директорів, чи ні.

У поліції кажуть, що сотанніми днями у місті було багато весіль і святкувань, це порушення карантину.

Область проти міста

Дії поліції підтримує і обласна влада. Там кажуть, що ситуація в регіоні з коронавірусом складна і з наступного тижня вже вся область може стати червоною зоною.

Нагадав про відповідальність про порушення умов карантину Ігор Гайдук, заступник голови Тернопільської ОДА на брифінгу у Тернополі.

Все працює – школи дитсадки, транспорт, магазини і це виливається у збільшення захворювання, обурюється Оксана Чайчук, головний санітарний лікар регіону.

Мер проти

Поліція пішла майже у всі заклади освіти і садочки.

“Протоколи поліції не відповідають вимогам законодавства. Ви складаєте протоколи на вчителів, які вчили вас писати”, – заявив мер Тернополя Сергій Надал, звертаючись до поліцейських.

Він обурюється, що замість навчання вчителі мають пояснювати щось поліції.

Мер каже, що у школах дотримуються всіх заходів безпеки.

Карантин в Україні запровадили постановою уряду. І саме цю постанову не виконують у Тернополі.

Також Тернопіль підтримав судовий позов Івано-Франківська до Кабміну з вимогою скасувати карантин як такий, що суперечить Конституції України.

Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, вважає, що юридичних наслідків щодо таких рішень для мерів чи керівників освітніх департаментів не буде.

“До постанов уряду є таке ставлення, бо обмежувати приватну діяльність без надзвичайного стану за Конституцією уряд не має права. Якби були якісь наслідки, то вони б вже були”, – вважає пан Коліушко.

На його думку, більшість обмежень, які запровадили під час карантину, мали бути введені лише в умовах надзвичайного стану.

А за умов кольорового карантину, у тих місцях, де є червона зона, школи мають працювати лише дистанційно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *