Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

У день літнього сонцестояння відбудеться унікальне сонячне затемнення

У звичайні роки літнє сонцестояння випадає на 21 червня, а у високосні роки дата переходить на 20-е число першого літнього місяця.

Так, у 2020 році літнє сонцестояння відбудеться 20 червня о 21:44 за UTC. Але якщо вважати за київським часом, то в Україні вже настане 21 червня, 00:44.

Тривалість найдовшого дня в році складе 17 годин і 33 хвилини. А найкоротша ніч триватиме менше 6,5 годин, що становить лише чверть доби.

День літнього сонцестояння – це астрономічне явище, яке відбувається, коли нахил осі обертання Землі щодо Сонця приймає своє найменше значення – 23,27 градуса. Це означає, що в цей час наша планета максимально розгортається своєю Північною півкулею на Сонце.

День літнього сонцестояння в Північній півкулі знаменує початок астрономічного літа. І з цього моменту день починає спадати, а ніч – довшати, аж до самого зимового сонцестояння, 22 грудня.

Чому день отримав таку назву, адже насправді Сонце в своєму русі небосхилом не зупиняється ні на хвилину? Назва дня пов’язана з візуальною нерухомістю Сонця. Термін “сонцестояння” походить від латинського sol (сонце) і sistere (стояти на місці). У цей день небесне світило піднімається на найвищу точку над Землею, і складається враження, нібито воно зависає в зеніті,стоїть і нікуди не рухається.

Спочатку День літнього сонцестояння у слов’ян припадав на середину літа і за старих часів збігався з давнім язичницьким святом Івана Купала. Але ось пізніше, після переходу на григоріанський календар, дати з вдень літнього сонцестояння стали розходитися на два тижні.

Незважаючи на те що це найдовший літній день, коли Сонце найдовше освітлює Землю, по-справжньому спекотна погода наступає завжди на 2-3 тижні пізніше дня літнього сонцестояння. Справа в тому, що температура повітря в більшій мірі залежить від температури води, якій потрібен певний час, щоб нагрітися.

Примітно, що, крім сонцестояння, в 2020 році в цей день ще відбудеться кільцеподібне сонячне затемнення, яке досягне максимуму о 9:40, а також в цей момент відбудеться молодик.

Астрологи зазначають, що це затемнення унікальне і може допомогти людям у вирішенні їх життєвих проблем.

Затемнення має принести позитивні зміни в житті. Для цього варто проявляти активність і починати нові справи, розраховуючи при цьому на свої вміння та інтуїцію.

У день сонячного затемнення радять шукати однодумців і навіть свою другу половинку. У спілкуванні з близькими не варто робити поспішних висновків і приймати важливі рішення. Бажано також протягом усього червня максимально контролювати емоції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *