Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

У Мінсоцполітики розповіли про ініціативи на період карантину

У Міністерстві соціальної політики обіцяють, що під час карантину працюватиме програма житлових субсидій, пеню за несплату житлово-комунальних послуг наразі не нараховуватимуть.

Крім цього, у квітні понад 10 мільйонів пенсіонерів і одержувачів соціальної допомоги отримають одноразову виплату в тисячу гривень.

Про такі ініціативи під час онлайн-брифінгу розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Субсидії

За словами міністерки, уряд гарантує “безперебійну роботу” програми житлових субсидій.

“Ми посилюємо зараз цей напрям роботи в умовах карантину. На найближчому засіданні уряду ми пропонуватимемо до прийняття рішення, яким хочемо встановити додатково компенсацію витрат для 3 млн домогосподарств — це ті домогосподарства, які на сьогодні отримують субсидію, на оплату окремих комунальних послуг у період карантину”, — сказала Лазебна.

Вона пояснила, що це буде зроблено шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною і гарячою водою.

Кожна сім’я, яка отримує субсидію, за словами очільниці відомства, отримає додаткову компенсацію за ці витрати, “в середньому це буде близько 300 гривень”.

Крім цього, посилиться соціальний захист громадян, які під час карантину втратять роботу — “ми для них спростимо порядок надання субсидій”. Лазебна каже, що це буде зроблено за рішенням Кабміну, яке має бути ухвалене 25 березня.

Пені не буде

Міністерка також запевнила, що у випадку виникнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг пеня нараховуватися не буде.

“Не буде припинена жодна житлово-комунальна послуга”, — додала вона.

Одноразова виплата в тисячу гривень

Лазебна заявила, що з квітня понад 10,4 мільйонів пенсіонерів і одержувачів соцдопомоги отримають одноразову виплату в тисячу гривень.

“З квітня буде здійснено одноразову виплату по тисячі гривень пенсіонерам, у яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень. Таких пенсіонерів у нас понад 10 млн. Таку саму виплату отримають понад 400 тис. одержувачів соціальної допомоги, які отримують цю допомогу замість пенсії. Це люди, які мають інвалідність з дитинства, це діти з інвалідністю і отримувачі соціальних пенсій”, — розповіла вона.

За словами міністерки, з травня буде індексація трудових пенсій на 11%, за результатами чого пенсія підвищиться у 7 млн пенсіонерів.

“Також з травня ми встановлюємо доплату до пенсії 1,5 мільйона пенсіонерів, яким виповнилося 80 і більше років. Це буде щомісячна надбавка розміром 500 грн”, — додала міністерка.

Лазебна наголосила, що всі зазначені підвищення будуть здійснені автоматично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *