Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

У МОЗ розповіли про алгоритм евакуації українців та іноземців до України з Хубею

Громадяни України та інших країн, яких евакуюють з китайського Хубею, прибудуть до Украни в четвер 19 лютого, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 17 лютого.

«Літак за українцями відлітає у вівторок, прибуття очікуємо в четвер на територію України. Сплановано всі заходи, сьогодні на урядовому оперативному штабі затверджений алгоритм прийому, супроводу і поселення українців в обсерваторі, а також відпрацьовано й виділено кошти з резервного фонду бюджету для утримання евакуйованих осіб впродовж щонайменше 14 днів в ізоляції і без контакту із оточенням на території України», – розповів він.

За словами Ляшка, алгоритм передбачає участь як МОЗ, так і регіональних управлінь охорони здоров’я.

«Рейс із місця буде супроводжувати команда нашої установи в Міністерстві охорони здоров’я, яка опікується медициною катастроф, медики весь час перебуватимуть на борту і в подальшому ці ж медики будуть проводити медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день серед всіх, хто перебуває в обсерваторі. Додатково всі, хто перебуває в обсерваторі, матимуть контакти медичних працівників, щоб у разі погіршення їхнього стану здоров’я або появи симптомів, які можуть свідчити про розвиток гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, їх було госпіталізовано в інфекційний стаціонар, боксоване відділення, де буде надаватися медична допомога і проводитися подальша діагностика», – каже урядовець.

Він підкреслив, що евакуюються лише люди, які не мають симптомів хвороби. Пасажирський літак буде розмежований так, щоб ізолювати пасажира в разі прояву симптомів під час перельоту. Також, додав Ляшко, за півгодини до прибуття з борту літака до аеропорту передадуть інформацію про стан здоров’я евакуйованих та екіпажу.

«Ми говоримо про 49 українців, які будуть евакуйовані, і до 25 іноземних громадян, якими опікується і вирішує, хто ці 25 осіб, Міністерство закордонних справ дипломатичними каналами. Але всі вони однаково будуть приходити в обсервацію, без різниці, якій країні буде надано допомогу в евакуації їхніх громадян. Стосовно закладів: сьогодні є виокремлених чітко два заклади, які я не можу озвучити, але вони є, визначені, і по них ведеться повна підготовка, щоб було прийнято. Один основний, один резервний на випадок, якщо щось станеться під час евакуації», – розповів представник МОЗ на питання одного з журналістів.

Він пояснив відмову розкрити дані щодо медичних закладів бажанням міністерства уникнути «панічних настроїв у суспільстві».

На питання, чи не зможе хтось із евакуйованих юридичним шляхом уникнути ізоляції, Ляшко відповів, що всі громадяни України, які виявили бажання евакуюватися, мають підписати інформовану згоду на утримання в ізоляторі. Такий захід, зазначає чиновник, передбачає закон України про захист населення від інфекційних хвороб та міжнародне законодавство.

Заступник міністра також уточнив: заходи, які здійснює МОЗ, не є карантином, адже карантин запроваджують в разі виявлення випадків захворювання.

«Ми зараз говоримо про обсерватор: це здорові люди, тимчасово ізолюються, але ті люди, які повертаються з зони, в якій є карантин, без симптомів і підтверджено, що вони здорові», – стверджує він.

За словами Ляшка, в разі, якщо під час ізоляції у когось із евакуйованих буде підтверджено захворювання через коронавірус, термін перебування всіх інших подовжиться ще на 14 днів з моменту ізоляції виявленого пацієнта. Термін утримання в обсерваторі також може зменшитися чи збільшитися, якщо в цей час з’являться нові наукові дані щодо коронавірусу, які дадуть підстави для таких змін.

Один із журналістів також поставив Ляшку питання щодо евакуації українців, які перебувають на борту лайнера Diamond Princess.

«Зараз ми зосереджені на питаннях евакуації громадян із карантинної зони. Це першочергове питання. В подальшому ми не знімаємо питання можливості евакуації й тих громадян», – відповів він.

Евакуацію українців з Хубею спершу планували на 11 лютого, однак того дня міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила, що не знає, коли вдасться евакуювати українців з Китаю. 14 лютого вона анонсувала їх повернення 18 числа.

Радіо Свобода 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *