Понеділок, 20 ВересняПерший регіональний
Shadow

У МОЗ розповіли про суттєві зміни до другого етапу медреформи

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня 2020 року. Про це він розповів на брифінгу 5 травня 2020 року.

За його словами, вирішити проблеми медичної системи МОЗу доручив президент Володимир Зеленський, оскільки “той процес, який стартував 1 квітня, важко назвати справжньою реформою”.

Зокрема, необхідно вирішити питання дефіциту фінансування медичної галузі.

“Це не означає, що ми збираємося згортати медреформу. Навпаки, її треба реалізувати, але суттєво змінивши, враховуючи українські реалії та, виправивши під час планування, помилки”, – сказав Степанов.

Він розповів, що до 1 червня МОЗ запровадить нові принципи фінансування медзакладів. Для цього міністерство терміново готує зміни до деяких нормативно-правових актів, якими буде передбачено, що всі медзаклади, які надають високоспеціалізовану допомогу, отримають фінансування з державного бюджету не менше, ніж у 2019 році.

“Головним закупівельником залишається Національна служба здоров’я. Тобто все фінансування буде йти виключно через НСЗУ”, – наголосив міністр.

“З 1 червня за державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети – первинна медична допомога, екстрена медична допомога, лікування гострого інфаркту міокарда, гострого інсульту у стаціонарних умовах та чотири пакета для лікування COVID-19”, – розповів Степанов.

За його словами, нині неможливо вилікувати інфаркт чи інсульт за тим тарифом, який був передбачений раніше.

“Для того, щоб підвищити заробітні плати 435 тисячам медиків необхідно додатково виділити 11 мільярдів гривень. Ми будемо звертатися до уряду та Верховної Ради щодо змін до державного бюджету. Ми вважаємо, що наші медичні працівники уже в цьому році повинні отримувати суттєве збільшення заробітних плат. Не менше, ніж до 50%”, – заявив він.

Крім того глава МОЗ зазначив, що з 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфрастуктури, щоб визначити спропожність та ефективність госпітальної мережі

Зокрема, з 11 травня МОЗ розпочинає розробку та затвердження державних стандартів надання медичної допомоги із залученням провідних фахівців галузі, після чого будуть розроблені нові тарифи, за якими фінансуватиметься медична галузь у 2021 році.

У свою чергу голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що мета на наступний рік змібльшити фінансування медицини з 3% ВВП до 6%.

Для цього будуть внесені зміни до закону про державні гарантії медичного обслуговування населення.

Також планується запровадити страхову відповідальність медиків на випадок лікарських помилок.

Нагадаємо, 1 квітня в Україні стартувала реформа другої ланки медицини. До вузьких спеціалістів пацієнти зможуть потрапити лише за направленням і воно має бути електронним. Для пацієнтів це означає:

  • на приймання до вузького спеціаліста можна потрапити лишень за електронним направленням сімейного лікаря;
  • лікаря можна обрати будь-де, незалежно від місця реєстрації.
  • без направлення від сімейного лікаря консультація буде платною.
  • без направлення можна звернутися до акушера-гінеколога, у разі гострих станів до стоматолога, психіатра, нарколога.

Державним коштом оплачуватимуться й так звані пріоритетні напрямки: це лікування інсультів, інфарктів, пологи, неонатальна допомога та діагностичні обстеження. Щоби отримувати гроші від держави на лікування пацієнта, медики мали довести, що у них є чим та кому лікувати. Відтепер пацієнта з інсультом чи інфарктом не везтимуть у найближчу лікарню, а в ту, яка може надати таку послугу і підписала угоду з НСЗУ.

Суспільне 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *