Субота, 27 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

У Національному ботанічному саду відбулася “ніч гінкго”

У Національному ботанічному саду відбулася “ніч гінкго” – той момент у році, коли з цих дерев одночасно опадає все листя.

Ці фото зробила куратор колекції голонасінних Ольга Похильченко.

Гінкго – дуже давня рослина, сучасник динозаврів. Її ще називають “живим викопним” – це означає, що більшість рослин цього роду вимерли мільйони років тому.

Зараз на Землі росте лише один вид – гінкго дволопатеве. А от відбитки листя інших видів часто знаходять у скам’янілостях.

У дикій природі гінкго дволопатеве росте лише в Китаї, але культивують його в усьому світі, зокрема й Україні.

Давні китайські ченці саджали ці дерева на святих місцях, біля монастирів. Вони вважали, що рослина з оригінальними листками (їх ще називають «качині лапки») символізує  інь та янь і є символом мудрості й зосередженості, стійкості й довголіття. І не дарма, ці дерева можуть жити понад тисячу років!

У гінкго чоловічі й жіночі органи розмноження утворюються на різних деревах. Це єдине у світі дерево, яке запліднюється під час падіння плодів, а не за допомогою вітру та комах, як інші рослини.

Відступаючи з Києва у 1943 р., німецькі окупанти прихопили з ботанічного саду дуже цінний жіночий екземпляр гінкго білоба, що на десятиліття загальмувало розмноження в Києві цих реліктів. 

До слова, тиждень тому фахівці ботсаду опублікували фото дерев, які виросли із насіння гінкго отриманого у 1945 році із Бухареста. Композиція підкреслювала вісь на Печерську Лавру. Зараз дерева перекривають вісь, але створюють затишний куточок для медитацій.

Перші згадування про лікувальну дію листя гінкго білоба знайдено в стародавніх рецептах традиційної китайської медицини, написаних за 2800 років до н.е. Сучасна китайська фармакопея пропонує використовувати листя для лікування захворювань серця й легенів.

Сьогодні медикаменти, розроблені на його основі, входять до найбільш ефективних засобів сучасної медицини. За даними Європейської організації охорони здоров’я, препарати з гінкго лікарі виписують своїм пацієнтам особливо охоче й часто – наукова інформація про гінкго вказує на його здатність збільшувати тривалість життя.

Доречі, ці дерева – справжні довгожителі: вони можуть рости понад тисячу років. Науковці кажуть, що гінкго “не має заздалегідь визначеної програми старіння”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *