Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Учні Голосіївського ліцею намагалися врятувати «херсонського єнота» з ворожого полону

«Бойові капібари», «СуперЄноти» та «Сонячні бобри»… це далеко не весь перелік команд, які взяли участь у антифейковій грі «НотаЄнота» з протидії дезінформації та розвитку критичного мислення, що відбулася у Голосіївському ліцеї 241 міста Києва.

«НотаЄнота» – це командна гра для підлітків, мета якої – сприяти розвитку критичного мислення, показати, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Назва гри «НотаЄнота» не випадкова. Варто згадати про те, як російські окупанти «зарахували» викраденого в Херсоні єнота до захопленого університету у тимчасово окупованому Мелітополі. Тепер його називають курсант Єнот, оскільки самопроголошений ректор зарахував хижака на факультет «інформаційної безпеки». Так російські пропагандисти використовують безневинну тварину в інформаційній війні проти України, зробивши її одним із символів повномасштабного вторгнення РФ у нашу країну. Тож перед учнями нелегке завдання – врятувати єнота з пропагандистського полону. А зробити це можливо, якщо мати критичне мислення та ерудицію.

Гра має 5 раундів, зокрема учасникам необхідно було серед запропонованих тверджень визначити, де правда, а де фейк; дати тлумачення виразам, які використовують російські ЗМІ, інформуючи про війну в Україні; зробити завдання на логіку; розгадати ребуси та попрацювати з фото- та діпфейками.

Варто зазначити, що під час гри учням забороняється користуватися мобільними телефонами та іншими гаджетами для пошуку відповідей. Єдиний ресурс – знання та кмітливість кожного.

Модератором гри виступила викладач кафедри стратегічних комунікацій навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України Елеонора Гуськова.

В цілому до гри «НотаЄнота» долучилося понад півсотні ліцеїстів. Учасники гри проявили інтерес, ефективно відбивали ворожі інформаційні атаки та демонстрували інформаційну обізнаність щодо подій, які відбулися за час широкомасштабного вторгнення росії на територію України. Кожен клас отримав диплом учасника антифейкової гри «НотаЄнота» та приємний сюрприз – наклейки із зображенням хижака, який постійно нагадуватиме дітям про важливість інформаційної гігієни та фактчекінгу. Враховуючи актуальність медіаграмотності та зацікавленість цією темою серед учнів, антифейкова гра «НотаЄнота» будуть проходи у подальшому і в інших освітніх закладах.

Нагадаємо, що авторкою антифейкової гри «НотаЄнота» є фактчекерка, викладачка НН Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Альона Романюк. Гра «НотаЄнота» реалізується в рамках акселератора проєктів з протидії дезінформації Mediengeist, що імплементується у партнерстві Goethe-Institut в Україні з науково-популярним медіа Куншт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *