Середа, 21 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Україна зобов’язує самоізолюватись при в’їзді та робити тести. Кого це стосується

самоізоляція

Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я про посилення контролю при перетині державного кордону через зростання випадків нового штаму коронавірусу “Дельта” у світі.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 28 липня 2021 року, відповідні роз’яснення надав МОЗ. Ці зміни почнуть діяти через 7 днів після публікації рішення.

“Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, які наберуть чинності через 7 днів після офіційної публікації, щоби знизити можливість поширення вірусу на території України, якщо хтось інфікується за межами України. Також завдяки цим змінам ми зможемо робити якісніші епідеміологічні дослідження”, – сказав Ляшко.

Тепер усі невакциновані українці (та іноземці) після повернення додому з-за кордону з Росії та Індії мають іти на самоізоляцію, якщо перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів. Для них обов’язкова 14-денна самоізоляція не передбачає дострокового завершення.

Також невакциновані українці та іноземці при приїзді і поверненні з інших країн (окрім Індії та Росії) мають мати чи здавати ПЛР-тест або ж тест на антиген. При чому для українців антиген-тест має бути безкоштовним.

Показово, що влада запроваджує саме можливість для в’їзду в Україну здавати не тільки ПЛР-тест, а й простіший експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. Такого раніше не було.

Для громадян України буде достатньо мати тільки першу дозу вакцини, щоб не здавати жодних тестів. Для цього потрібно показати довідку “063-О”. Запис у системі Helsi з телефону про першу дозу прикордонники не прийматимуть.

Українці до 18 років та особи, що виїхали з країни до набрання постановою чинності, звільнятимуться від виконання нововведень.

Нові правила для іноземців

Для іноземців для в’їзду в Україну обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один з таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Без жодного з цих документів іноземець встановлює застосунок “Вдома” та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години. Протягом цього часу він може здати ПЛР-тест чи тест на наявність антигенів.

Правила для українців

Перетин державного кордону є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з двох документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами;
  • довідка про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 – “063-О”.

Якщо таких документів не буде, то українці зможуть просто здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. При чому МОЗ наголошує, що цей тест буде безкоштовним.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *