Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Українців чекає найскорботніший день у році: як його провести

Страсна п’ятниця у 2021 році випадає на 30 квітня. Це день також носить назву Великої п’ятниці. Християни завжди згадують страшні події, про які розповідається в Євангелії, це страждання і смерть Ісуса Христа. 

У Біблії сказано,що Ісуса Христа засудили за те, що він нібито підбурював до бунту людей. Він був засуджений до страти. У Страсну п’ятницю церква згадує про страждання Христа, його страшні муки і смерть. Сама страта була жахливою, а ті страждання, які відчував Ісус – важко описати.

Померши душею син божий Ісус Христос зійшов у пекло і звільнив всіх праведників. Після гріхопадіння перших людей, Адама і Єви, всі померлі потрапляли в пекло. Ворота раю були зачинені і для грішників, для праведних. Христос помер на хресті за людей і спокутував тим самим їх гріхи.

Страсна п’ятниця – це найсуворіший день Великого посту. Віряни намагаються взагалі нічого не їсти протягом дня до винесення плащаниці в церквах, що відбувається о третій годині дня. Якщо й приймати їжу – то лише хліб та воду.

Проте, за повір’ям, якщо протриматися увесь день без води – то потім весь рік плакати не доведеться.

Крім суворого обмеження в їжі, вірянин повинен максимально відмовитися від інших мирських турбот.

Забороняється виконувати сільськогосподарські роботи, адже у жодному разі не можна забивати залізні предмети в землю – мабуть, за аналогією з прибиванням цвяхами до хреста.

По дому також працювати не можна. Тому дуже важливо закінчити прибирання й прання в Чистий четвер. Готувати теж небажано. Не можна торкатися гострих металевих предметів в оселі: не займайтеся шиттям і вишивкою, нічого не ріжте – хліб можна тільки ламати.

До речі, про хліб. Часто запитують, чи можна пекти паски в Страсну п’ятницю, адже начебто це і робота по дому, і святкові приготування, які було бажано закінчити в четвер. Відповідь не настільки однозначна, адже в різних парафіях священик може тлумачити духовні тексти по-своєму і рекомендувати різне. Але в багатьох регіонах України все ж вважається, що це якраз важливий виняток. Ба більше, існує повір’я, що спечений у Страсну п’ятницю хліб особливо корисний і не буде псуватися дуже довго. Перед такою роботою необхідно промовити молитву «Отче наш» і спитати Господа про благословення.

Не можна відвідувати розважальні заходи. Страсна п’ятниця – день скорботи.

Страсна п’ятниця прикмети:

Прикмети погоди:

День видався сонячним – до врожаю хліба

П’ятниця перед Великоднем тепла і ясна – до такої ж весни

Похмуро – на городах весь рік чекай багато бур’янів

Дощ пішов – весна теж буде сирою і дощовою

Прикмети на майбутнє:

Побутували прикмети, що дозволяли передбачити не тільки погоду, але й особисте майбутнє. Для цього, прокинувшись, відразу бігли до вікна. Що перше побачиш, того і в майбутньому році чекай.

Птах – до приємних знайомств і хороших новин

Кішка – до статку

Собака – до смутку

Молодий чоловік – до здоров’я

Молода жінка – до добробуту

Ціла родина – до порозуміння з рідними

Літній чоловік – до хвороб

Страсна п’ятниця забобони:

Вважається, що в цей день не можна стригтися, заплітати і фарбувати волосся, інакше можна втратити здоров’я.

Попіл, який вигрібали з печі в цей день, вважався цілющим. Вона допомагала у лікуванні алкоголізму, пристріту і зневіри.

Щоб весь рік здоров’я не підводило, шматочок паски, випеченої в Страсну п’ятницю, потрібно було зберігати за іконами в кутку до наступного Великої тижня.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *