П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

Унікальні сайгаки повернулися на Полісся

На Полісся повертається євразійська антилопа, так званий сайгак. Тварину з незвичною зовнішністю (у сайгаків ніс схожий на хобот) востаннє фіксували на волі в Україні більше ста років тому.

Як повідомляє ТСН, сайгаки були винищені людиною, а тепер один з природних парків Чернігівщини спробує відновити їх популяцію. Тварини зараз перебувають у вільному випасі, але під пильним наглядом.

Площа природного парку, де знаходяться сайгаки, становить близько 500 гектарів. Тварини освоюються в новій для себе місцевості вже кілька тижнів. А кілька днів тому, у однієї з самок, народилося дитинча. 

«Сайгаки – це одні з небагатьох давніх тварин, які збереглися до нашого дня. Майже всі, хто з ними жив в один час (печерні медведі, печерні леви, мамонти) вже повимирали. Сайгаки проживали на території України на протязі багатьох тисяч років. Однак, в останні кілька століть вони були жертвою полювань людей», – розповідає менеджер по туризму природного парку Ростислав Полушвайко.

Сайгаки не підпускають до себе людей надто близько. Це невелика тварина, яка не вміє оборонятися, але є досить швидкою: євразійська антилопа може розганятися до 80 км/год. В природі сайгаки зараз вільно існують в Казахстані, Узбекистані та Монголії. Після розпаду Радянського Союзу і до 2000-х років бракон’єри скоротили популяцію сайгаків на 95%. Мисливці нищили їх заради рогів та м’яса.

Євразійські антилопи найбільше полюбляють жити у степі, де можуть утекти від хижаків. Завдяки кумедному короткому хоботу вони легко фільтрують запилене повітря і нагрівають холодне. До України тварини спершу повернулися в заповідник Асканія-Нова, який і передав десяток сайгаків на Чернігівщину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *