Неділя, 18 КвітняПерший регіональний
Shadow

В Україні виявили “британський” штам коронавірусу

Фахівці підтвердили наявність так званого британського штаму коронавірусу на території України. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, йдеться про зразки вірусу, відібрані в Івано-Франківську близько двох тижнів тому.

“Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського сьогодні виявив два мутованих коронавіруси з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту”, – заявив Ляшко.

За його словами, одна із особливостей цього штаму – здатність швидше передаватися від людини до людини.

Саме циркуляцію британського варіанту вірусу Віктор Ляшко називає однією із можливих причин погіршення епідеміологічної ситуації в Західній Україні.

Даних про те, наскільки поширеним є цей штам в Україні, поки що немає. В сусідній Польщі, каже пан Ляшко, йдеться про цифру в близько 9% серед усіх досліджених мутацій. Тоді як в Данії та Португалії – 40-45% серед усіх штамів.

Про потенційну небезпеку нової мутації коронавірусу влада Великої Британії заявила у грудні минулого року. Тоді йшлося про те, що близько 70% нових заражень у Лондоні припадає саме на новий штам.

В Україні виявили "британський" штам коронавірусу

Попередні дані свідчать, що ця мутація поширюється швидше за інші, але при цьому жодних доказів того, що вона є більш смертоносною або призводить до важчого протікання хвороби, наразі немає.

Так само немає підстав вважати, що наявні вакцини будуть неефективними проти цієї мутації. Усі провідні вакцини, зокрема і привезений в Україну аналог AstraZeneca, мають впоратися із новим типом вірусу.

--

Епідеміологічна ситуація в Україні останнім часом сильно погіршується, через що прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про початок третьої хвилі пандемії і не виключив запровадження нового жорсткого локдану.

Він нагадав, що низка українських областей уже перебувають в червоній або помаранчевій зоні. І якщо ситуація розгортатиметься в негативному напрямку, то вірогідно доведеться запроваджувати жорсткий карантин по всій Україні.

“Якщо більша частина областей будуть в червоній зоні, то скоріш за все доведеться повертатися до тієї моделі локдауну, який Україна вже проходила. Дуже не хотілося б цього робити, тому треба ще раз звернутися до свідомості громадян і сказати: коронавірус нікуди не подівся”.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *