П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

Вечеря на Різдво 2020: що і коли нести хрещеним батькам

Різдво 2020 року – одне з найрадісніших і найсвітліших християнських свят, яке прийнято відзначати з рідними і близькими. В Україні завжди шанували хрещених батьків, а тому існує добра традиція на Різдво ходити до них у гості і нести вечерю. 

Коли потрібно нести вечерю на Різдво

За традицією, напередодні Різдва, увечері 6 січня, діти носять вечерю своїм хрещеним батькам, а натомість отримують подарунки і гостинці. Після цього вони вдома разом із рідними сідають за святковий стіл і після появи на небі першої зірки в Різдвяний Святвечір починають трапезу.

До якого числа носять вечерю на Різдво? Часто куми живуть далеко, і у дітей немає можливості в один вечір встигнути прийти в гості до хрещеного батька і хрещеної матері. У цьому випадку допускається відвідати одних кумів 6-го числа, а інших – 7 січня.

Що несуть на вечерю хрещеним батькам

Йти у гості з порожніми руками не прийнято. Однак суворих правил, які саме продукти брати з собою, немає. Все залежить від традицій конкретного регіону і окремо взятих сімей. Бажано, щоб хрещеники принесли кутю і хліб, а все інше – на ваш розсуд.

Головною ритуальною різдвяною стравою є кутя – саме її і слід взяти в якості частування для хрещених. Справжня православна різдвяна кутя готується з пшениці з додаванням маку, ізюму, сухофруктів, цукатів, меду. Не готуйте дуже багато куті, бо її належить з’їдати всього по три ложки, а залишки не можна викидати. Посуд з-під куті забирати назад не прийнято, тому краще оформити її в красивий керамічний горщик і залишити його в якості сувеніру своїм хрещеним батькам.

Ще один обов’язковий продукт, який слід взяти за традицією – хліб або інша випічка. Це може бути пиріг, плетінка, пампушки, булочки, печиво, а також кекс, торт або рулет.

Святий вечір – це завершальний день після тривалого Різдвяного посту. А тому на святковому столі будуть доречними різноманітні м’ясні закуски: ковбаска, сальтисон, шинка, копченості, запечене м’ясо, сало, приготоване зі спеціями, м’ясний рулет, сир або інші скоромні страви, якими можна поласувати в Різдво.

Також, збираючись в гості до кумів, покладіть у кошик фрукти, цитрусові, цукерки та інші ласощі.

Вручаючи вечерю хрещеним батькам, діти при цьому говорили: «Добрий вечір, Святий вечір! Батько з мамою вечерю вам передали!» Хрещені батьки брали частування, обдаровували хрещеника грошима, подарунками та солодощами, садили за накритий стіл і пригощали його. Така красива традиція вважалася доброю прикметою, що обіцяє удачу і благополуччя в новому році.

Щасливого вам Різдва!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *