Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

Верховний суд підтримав заборону нещепленим дітям відвідувати школи

Відсторонення від занять у школі нещепленої за віком дитини законне та забезпечує безпеку для всіх учнів. Таким є рішення Верховного суду.

“Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини”, – йдеться у заяві ВС.

Раніше один з районних та апеляційний суд відмовилися задовольнити позов про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

Верховний суд розглянув рішення районного і апеляційного судів і залишив їх без змін.

Відсторонення від занять у школах дітей без щеплень запровадили у вересні 2018 року спільним наказом МОЗ та Міносвіти та науки.

Як пояснює своє рішення ВС

Верховний суд посилається на 53 ст. закону України про освіту, згідно з якою учні мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, а також зобов’язані відповідально ставитися до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

“Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей. Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині”, – пояснюють у Верховному суді.

У ВС назвали безпідставними заяви про порушення конституційного права нещеплених дітей на освіту.

“Право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема, в навчальному закладі”, – наголошують у суді.

У справі, яку розглядав ВС, за оцінкою суддів, індивідуальне право матері дитини не робити їй щеплення протиставлялося загальному праву суспільства, батьків та їхніх щеплених дітей.

BBC NEWS УКРАЇНА

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *