П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Вперше українці на «Запорожцях» стануть учасниками Rallye Monte-Carlo

Українська команда вперше візьме участь на автомобілях вітчизняного виробництва у найпрестижніших перегонах ретро-автомобілів – Rallye Monte-Carlo Classique 2021.

Відроджений Київський клуб автомобілістів —саме від цього об’єднання автогонщики представлятимуть Україну на ралі Монте-Карло. 

Українська команда складається з чотирьох чоловік (із Запоріжжя, Києва, Тернополя та Чернівців). Вони поїдуть на двох автомобілях – ЗАЗ-965 (1962 р. в.) і ЗАЗ-966 (1970 р. в.).

Зауважимо, у 2021 році Rallye Monte-Carlo відзначатиме свій ювілей – 110 років. За правилами ретро-ралі у класичній гонці можуть брати участь моделі автомобілів до 1956 року випуску. Також висуваються серйозні вимоги до оригінальності авто і допускають лише ті моделі, які уже брали участь у Ралі Монте-Карло. Однак, як зауважив голова ради Київського клубу автомобілістів Роман Щипков, цього року Королівській Автомобільній Клуб Монако зробив для України приємний виняток. 

Роман Щипков: 

«Ми неодноразово намагалися потрапити на це ралі, але отримували відмови. Але на початку 2020 року ми написали листа організаторам ралі у якому вказали, що у 2021 році буде 60-річний ювілей першого автомобіля ЗАЗ-965 «Запорожець». І що у автомобілів цієї марки є багато фанатів по всьому світу. На диво, вони зацікавилися інформаціє про цей автомобіль і сказали, щоб ми оформлювали заявку на участь. Наразі ми зареєстрували два «Запорожця». Один автомобіль – члена нашого клубу автомобілістів Сергія Аксьоненка, а другий мій».

Машини вже отримали стартові номери: ЗАЗ-965 – №403 і ЗАЗ-966 – №402. Всього ж участь у змаганнях візьмуть 500 автомобілів з усього світу. 

30 січня 2021 року команда має прибути до Франції. Спочатку у французькому місті Велес оглянуть технічний стан авто та оцінять їхню оригінальність. Першого лютого пілоти зроблять коло Велес-Велес з чотирма контрольними точками протяжністю 490 кілометрів. Наступного дня ретро-авто проїдуть ще 390 кілометрів трасою Велес-Монте-Карло.

За словами Романа Щипкова, участь у Rallye Monte-Carlo –  це неймовірне досягнення для українського автоспорту, до того ж дуже дороге. Тому наразі шукають партнерів, які долучаться до історичної для України гонки.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *