П’ятниця, 22 СічняПерший регіональний
Shadow

Як раціон кота впливає на здоров’я його шкіри?

Щоб належно функціонувати, шкіра кота потребує великої кількості різноманітних поживних речовин.

Шкіра кота – найбільший орган його тіла, що виконує низку важливих функцій. Вона захищає організм кота від зовнішніх подразників, забезпечує терморегуляцію та знижує втрати води, запобігаючи зневодненню. Здоров’я шкіри дуже важливе для загального стану організму вашого кота.

На стан шкіри кота впливає низка факторів, зокрема, його вік, порода й гени. Крім того, слід зважати на гігієну кота та умови середовища, у якому він перебуває, в приміщенні та за його межами. Важливим фактором, що впливає на здоров’я шкіри кота, є його раціон. Без правильного набору поживних речовин, який можна отримати завдяки збалансованому харчуванню, його шкіра навряд чи матиме здоровий вигляд і виконуватиме свої функції належним чином.

Шкіра кота складається з трьох шарів, а шерсть – із трьох різних типів волосин, кожен із яких виконує свою особливу функцію й потребує для цього різних поживних речовин. Збалансоване за поживними речовинами харчування має давати коту все необхідне – від протеїнів до комплексу певних мінеральних речовин – для підтримання здоров’я його шкіри та шерсті.

Протеїн у формі кератину необхідний для регенерації клітин шкіри й швидкого росту шерсті. Через постійне ділення й оновлення клітин шкіра споживає багато білка. Ви помітите, що без потрібної кількості білка в раціоні шерсть кота стає тоншою або ламкішою, що погіршує її захисні властивості.

Іншим важливим набором поживних речовин є незамінні жирні кислоти. До них належать кислоти омега-3, зокрема, ЕПК і ДГК, і омега-6, які допомагають підтримувати цілісність шкіри кота та сприяють росту здорової шерсті. Організм кота не може синтезувати деякі незамінні жирні кислоти, тому вони мають надходити з їжею. Дефіцит цих важливих поживних речовин може призвести до знебарвлення шерсті, втрати її блиску, лущення й зневоднення шкіри.

Різноманітні вітамінні комплекси необхідні для належного функціонування шкіри й шерсті кота. Вітамін А потрібен для регулювання росту клітин, а вітаміни групи В беруть участь в обміні жирів, протеїнів і вуглеводів. Вітамін Е є природним антиоксидантом, який підтримує імунну систему шкіри кота, а біотин потрібен для забезпечення цілісності шкіри. Нестача цих вітамінів може призвести до випадіння шерсті, погіршення її стану, лущення шкіри та проблем із синтезом кератину, який є основним компонентом шерсті.

Для здоров’я шкіри та шерсті кота необхідні два основні мінерали.  По-перше, цинк, який відіграє різнобічну роль і є незамінним у роботі всіх клітин організму кота. По-друге, мідь, яка потрібна для формування шерсті та її пігментації. Нестача цинку або міді в раціоні кота може призвести до погіршення стану шерсті, її знебарвлення та сповільнення росту.

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *