Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Як святкують Андріїв день: прикмети, традиції та ворожіння

Щороку 13 грудня українці відзначають свято Андрія Первозванного, або Калиту. Віддавна це не тільки релігійне, а й народне свято – люди вважають, що ніч з 12 на 13 грудня наповнена чарами.

Це свято з’явилося дуже давно, багато традицій Дня Андрія Первозванного вже забуті, але деякі все ще актуальні.

У народі день Андрія Первозванного називається Калита. Молодь влаштовує гуляння, а незаміжні дівчата в ніч на свято ворожать на судженого. Церква ж рекомендує на Андрія піти в храм на службу і помолитися. У незаміжніх жінок є шанс в цей день вимолити собі щасливе сімейне життя. За традиціями, в будинку, де з особливим трепетом відзначали День Андрія, очікується хороший урожай.

Традиційні святкування та ворожіння

Увечері 12 грудня юнаки і дівчата приходили в найпросторішу хату села, де до півночі весело проводили час, грали, співали, танцювали.

Потім хлопців виставляли з хати, і дівчата починали ворожіння про свою долю, заміжжя, імені судженого і інших важливих питаннях.

До наших днів збереглося багато різних цікавих ворожінь, але одним з найбільш популярний остається ворожіння на ім’я судженого, пропонуємо кілька способів перевірених часом:

У ніч на 13 грудня поклади під подушку мішечок з написаними на окремих аркушах паперу чоловічими іменами (11 імен на свій розсуд, можеш вибиріть з друзів-знайомих, а один папірець залиш порожній).

Вранці 13 грудня витягни один з листків. Яке ім’я випаде – так і зватимуть твого майбутнього чоловіка. Якщо тобі дісталася “пустушка”, значить – ім’я судженого поки залишається таємницею.

Вважають, що чоловік, який присниться дівчині в ніч на 13-е грудня, стане її чоловіком. Тому постарайся запам’ятати того, кого побачиш уві сні. А щоб суджений наснився напевно, перед сном обов’язково подумай про людину, який доріг твоєму серцю.

Прикмети на День Андрія 13 грудня

Якщо до свята Андрія йде сніг – зима буде морозною і холодної.

Холодно, але сонячно – бути хорошому врожаю.

Якщо до 13 грудня не випаде сніг, зима буде тепла і малосніжна, якщо випаде – холодна і сніжна.

Якщо тиха вода – хороша зима, галаслива – тріщати будуть морози, будуть бурі, хуртовини.

Червоний вогонь в печі – на холоднечу, білий – на відлигу.

Що не можна робити 13 грудня

1. Постарайтеся провести день святого Андрія в позитивних думках.

2. На святого Андрія не можна пекти хліб, шити і прясти.

3. Не рекомендується пити горілку та інші алкогольні напої.

4. Не можна лаятися і пліткувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *