Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

Юдеї починають святкувати Хануку

Юдеї всього світу сьогодні, 10 грудня 2020 року, починають відзначати свято Хануки.

Свято починається щороку 25-го числа єврейського місяця кислева і триває 8 днів. Цьогоріч ці дні припадають на період з вечора 10 грудня по вечір 18 грудня.

У єврейському календарі новий день починається із заходом сонця, а не опівночі.

Євреї відзначають Хануку з II століття до н. е. Згідно з єврейською традицією, після плюндрування грецькими язичниками єрусалимського храму спалахнуло повстання, яке завершилося перемогою юдейських військ.

Після вигнання грецьких загарбників з Ізраїлю та взяття Єрусалима військами Юди Гасмонея на прізвисько Макабі (Молот) євреї відновили сплюндрований і частково зруйнований храм міста. У день його освячення потрібно було запалити головний храмовий світильник – менору, вогонь якого треба підтримувати постійно. Але неспоганеної олії для світильника виявилося замало. На виготовлення ж та освячення нової потрібно вісім днів.

Однак дивним чином вогонь у золотий менорі горів вісім днів, протягом яких приготували нові запаси олії. У пам’ять про цю подію у свято щовечора запалюють свічки: одну — в перший день свята, дві — у другий, три — в третій і так до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник — ханукію. Водночас заведено встановлювати ханукію на вулиці біля входу до будинку або на підвіконні – щоб її світло було видно всім.

Час запалювання ханукальних свічок – початок ночі. Перед тим як запалити їх, заборонено братися за будь-яку іншу справу. Багато хто не чекає початку ночі, а запалює ханукальні вогники після заходу сонця, ледь сутеніє. Кожен з цих вогнів повинен горіти щонайменше півгодини після виходу зірок.

У ці дні з поваги до маленького глечика олії, знайденого Маккавеями, заведено їсти їжу, смажену на олії. Головні ханукальні ласощі — це смажені на олії пончики з варенням усередині і картопляні оладки латкес.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *