Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Зеленський підписав “антиколомойський” закон про банки

Президент Володимир Зеленський підписав закон про банки, який унеможливлює повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

“Документ, що його підписав Глава держави, передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку”, – повідомили у прес-службі Офісу президента.

Окрім того, документ запроваджує оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку.

В останній редакції “антиколомойський” законопроєкт визначає, що жоден проблемний банк не може бути повернутий колишнім власникам. Навіть за рішенням судів.

“Процедура виведення неплатоспроможного банку з ринку не може бути зупинена/припинена, у тому числі у разі визнання протиправними (незаконними) та скасування індивідуальних актів Національного банку та/або Фонду, що були підставою для її початку”, – йдеться в законі.

Закон передбачає, що визнання націоналізації протиправною “не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття акта/рішення, включаючи правовий статус цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення”.

Крім того, “не породжує будь-яких прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого індивідуального акта/рішення, крім права на відшкодування заподіяної шкоди“.

Також скорочується простір для компенсацій.

Її розмір залежатиме від упущеної вигоди, суму якої визначатиме міжнародна аудиторська фірма, яку призначає суд за окремою процедурою.

Тобто ексвласники банків вже не зможуть “домовитись” з кимось в уряді про великі суми компенсацій, наприклад, за моральну шкоду.

Крім того, рішення суду про компенсацію колишнім власникам (приміром, “ПриватБанку”) не скасовуватиме розслідування про їхні ймовірні зловживання, сумнівні кредитування і виведення коштів.

Провадження, які розпочалися, але не завершилися до дня набрання чинності цим законом, вирішуються за новими правилами.

Це важливо з огляду на те, що нині українські суди розглядають понад п’ять сотень справ, пов’язаних із “ПриватБанком”.

Крім того, цей закон був останньою невиконаною умовою Міжнародного валютного фонду. Тепер Україна зможе отримати черговий транш фінансової допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *