Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Зеленський підписав закони щодо протидії коронавірусу: що зміниться

Документи прийняла Верховна Рада на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу в Україні.

Так, Закон № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлює:

  • Спрощення процедури закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для боротьби з COVID-19.
  • Ввезення без мита і ПДВ лікарських засобів, призначених для боротьби з коронавірусів.
  • Надбавку у розмірі до 200% зарплати медикам, задіяним в ліквідації захворювання.
  • Можливість співробітникам за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти відпустку без збереження зарплати на весь час дії карантину.
  • Заборону на нарахування штрафів і пені за несплату комунальних послуг на період карантину. Крім того, забороняється зупиняти надання послуг в разі їх часткової або повної несплати, а також виселення громадян за несплату комуналки.
  • Заборону на скасування дії довідки ВПО під час карантину.
  • Адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину.
  • Продовження терміну подачі декларацій до 1 червня.

Ще один документ передбачаєстворення МОЗ Закупівельної організації. Вона зможе напряму купувати ліки в іноземних та українських постачальників за кошти держбюджету.

Відповідно до Закону № 532-ІХ, до 31 грудня 2022 року звільняються від ПДВ ліки, придбані Закупівельною організацією. Якщо такі препарати використовують не за призначенням, то посадові особи притягаються до відповідальності, а ПДВ сплачується в повному обсязі.

Закон № 533-ІХ встановлює компенсацію в розмірі 50% середньої зарплати на час самоізоляції під контролем лікарів або госпіталізації в лікарнях для запобігання поширенню коронавірусу.

Крім того, з 1 березня до 30 квітня ФОПи можуть не оплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Водночас цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії та іншої державної допомоги.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *