Неділя, 1 СерпняПерший регіональний
Shadow

Зеленський поговорив із Путіним. У Москви і Києва дещо різні версії розмови

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, повідомляє BBC NEWS UKRAINIAN

Про що говорили?

Версія Києва

На сайті президента України йдеться, що сторони, зокрема, обговорювали ситуацію на Донбасі та виконання попередніх домовленостей, досягнутих під час саміту у Парижі.

“Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року. Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість”, – йдеться на сайті президента України.

Також, кажуть в Офісі президента, Зеленський і Путін говорили про взаємодію в розмінуванні та розведенні сил і засобів на Донбасі та відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування.

Президент України також порушив питання звільнення українських громадян, яких утримують як на тимчасово окупованих територіях, так і в Росії. Зокрема, Зеленський згадав про звільненя кримського татарина Руслана Сулейманова, в якого за трагічних обставин загинув трирічний син.

Окрім того, кажуть в ОП, президенти обох країн говорили про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі та про закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України.

Версія Москви

На сайті президента Росії натомість виклали дещо іншу версію того, про що говорили Зеленський та Путін.

У публікації Кремля, приміром, взагалі не згадується питання звільнення українців, утримуваних на тимчасово окупованих територіях та в РФ.

Путін і Зеленський

 

Сказано, що “детально обговорені різні аспекти врегулювання внутрішньоукраїнської кризи” і “констатована необхідність підвищення ефективності переговорних зусиль в рамках мінської контактної групи”.

Також, йдеться в повідомленні, Путін охарактеризував постанову про проведення місцевих виборів в Україні (відбудуться 25 жовтня – Ред.) як таку, що “суперечить Мінським угодам і ставить під загрозу врегулювання конфлікту”.

“Окрім того, висловлена серйозна занепокоєність у зв’язку з нещодавніми заявами високопоставлених офіційних осіб України про неприйнятність низки положень “Комплексу заходів” (щодо виконання мінських домовленостей – Ред.) та необхідності його перегляду”.

“Президент Росії окремо зазначив, що ще раз озвучена Володимиром Зеленським під час телефонної розмови позиція про безальтернативність мінських домовленостей має віднайти своє підтвердження в реальних діях київської влади”, – кажуть у Кремлі.

Там додають, що спілкування президентів відбулося за ініціативою української сторони.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *