![](https://firstregion.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/696a52e75de87b9b5e43f6ca7dadf55c.jpg)
Ідея отримання водню з води не є новою, але проблема у тому, як зробити цю технологію економічно виправданою.
Людство стало на крок ближчим до того, аби заправляти автівки водою / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com
Води на Землі так багато, що гріх не знайти їй ще якесь корисне використання, окрім вже відомих. Група вчених з Японії покращила технологію отримання водневого палива із сонячного світла та звичайної води, повідомляє науковий вісник Live Science.
Для перевірки своєї технології дослідники створили фотокаталітичний реактор площею близько 100 квадратних метрів, в якому відбувається розщеплення молекул води на окремі атоми кисню та водню. Таким чином і отримується чистий водень, який можна використати в якості відновлювального палива. Подробиці своєї технології вчені опублікували в журналі Frontiers in Science.
“Розщеплення води під впливом сонячного світла за допомогою фотокаталізаторів є ідеальною технологією для перетворення та зберігання сонячної енергії в хімічну, і останні розробки в області фотокаталітичних матеріалів і систем вселяють надії на її реалізацію. Однак залишається багато проблем”, — каже старший автор дослідження, професор хімії в Університеті Шіншу в Японії Кадзунарі Домен.
Відео дня
Зазначається, що більшість існуючих “одноступінчастих” каталізаторів, які розкладають воду на водень і кисень за один етап, надзвичайно неефективні. Японці ж намагаються створити фотокаталізатор, який використовує більш складний двоетапний процес, де один крок відокремлює кисень, а наступний – видаляє водень. Однак ефективність реакції все ще залишається занадто низькою для комерційного використання: 1% при штучному світлі і менше 5% при природному сонячному світлі.
Інші новини науки
Як писав УНІАН, у Китаї придумали, як добувати електрику з дощу. Щоправда, інші вчені кажуть, що практична корисність такої установки вельми сумнівна.
Також ми розповідали, що у США створили “ядерну батарейку”, яка може працювати хоч 100 років. Розробники бачать великий потенціал для застосування свого виробу.