Коли справа доходить до максимізації паливної економічності, багато водіїв зосереджуються на продуктивності двигуна та звичках водіння. Однак є ще один важливий фактор, який часто не беруть до уваги автомобільні шини. Стан гуми відіграє важливу роль у тому, наскільки ефективно автомобіль використовує паливо.
У цьому матеріалі інтернет магазин Autoshini.com розгляне зв’язок між станом коліс та паливною економічністю та розкриє кілька секретів про те, як максимально ефективно використовувати кожен літр палива за допомогою належного обслуговування шин.
Характеристики автошини можуть безпосередньо впливати на паливну економічність транспорту з кількох причин:
- Опір коченню: недокачені чи зношені колеса створюють більший опір у боковині, тобто двигуну доводиться працювати інтенсивніше, щоб рухати машину вперед. Підвищений опір призводить до більшої витрати пального та меншого накату.
- Аеродинаміка: оптимальний тиск автошини дозволяє зберігати форму, зменшуючи аеродинамічний опір. Недостатньо накачані колеса створюють більший опір, змушуючи двигун витрачати більше палива для підтримки швидкості.
- Зчеплення: лиса або нерівномірно зношена гума може погіршити зчеплення, особливо в несприятливих погодних умовах. Коли зчіпні властивості шини з поверхнею дороги показують мінімальні значення, система контролю стійкості автомобіля може спрацьовувати частіше, що призводить до підвищеної витрати палива.
Щоб максимально ефективно використовувати кожен літр палива та підвищити економічність, дотримуйтесь кількох простих порад щодо правильного обслуговування гуми:
- Регулярно перевіряйте тиск. Візьміть собі за звичку перевіряти тиск у колесах не рідше ніж один раз на місяць, використовуючи надійний манометр. Накачайте автошини до рекомендованого тиску, вказаного в посібнику з експлуатації транспорту або на наклейці всередині дверного отвору водія.
- Перестановка коліс. Регулярна перестановка гуми між осями допомагає забезпечити рівномірне зношування всього комплекту, продовжуючи термін служби і підтримуючи оптимальну продуктивність. Намагайтеся переставляти шини кожні 10-15 тис. км.
- Розвал сходження: неправильний кут коліс призведе до нерівномірного зносу, що позначиться на зниженні паливної економічності та передчасному зносі боковини.
- У міру зносу протектора автошини їх продуктивність знижується в рази. Контролюйте глибину протектора шин і робіть заміну, не намагайтеся доїздити до кінця сезону. Осінні дощі тануть у собі велику небезпеку. Пам’ятайте, мала глибина протектора небезпечніша за водіння у нетверезому стані, проїжджаючи неглибокі калюжі ви ризикуєте втратити керування та стати учасником ДТП.
- Коли настане час змінювати автошини, розгляньте можливість придбання економічних моделей, розроблених для зниження опору коченню та покращення витрати палива. Зимові шини не можуть бути енергоефективними, велика кількість кромок зчеплення роблять цю опцію неможливою. Пошук літньої гуми з низьким опором коченню – найбільш розумне рішення, яке дозволить підвищити паливну економічність без шкоди для продуктивності.
Комплект зимової гуми, це не відмовка для отримання штрафу, це безпека, яка здатна вплинути на життя ваших близьких.
Слідуючи порадам щодо правильного обслуговування автошини, ви можете збільшити пробіг на повному баку, заощадити гроші на заправках та зменшити свій екологічний слід.