Варто уникати незручних коментарів, що допоможе краще спілкуватися.
8 незручних коментарів, які не варто вживати під час розмови / фото Рixabay
Помилки в розмовах трапляються і можуть призвести до неприємних моментів. Розуміння того, чого не варто говорити, може суттєво змінити ситуацію і зменшити кількість незручних коментарів. Існують коментарі, яких варто уникати під час спілкування, вважає експерт з етикету Дженні Драйзен, пише Best Life.
Експерт виділяє 8 фраз, які можуть зіпсувати враження від розмови з вами:
Коментувати чиюсь вагу
Коли ми коментуємо чиюсь вагу, ми не знаємо причин її походження. Якщо хтось хоче, щоб ви прокоментували його вагу, він часто пропонує інформацію, наприклад, розповідає про свою дієту.
Відео дня
Особисті нападки розігруються як жарт
Бути пасивно-агресивним – це вірний шлях до неприємної зустрічі з кимось. Говорити щось на кшталт: “Ти постійно щось кидаєш, ти такий незграбний! ” – непродуктивно.
Привернення уваги до чийогось віку
Вік може бути ще однією делікатною темою, і немає жодних причин піднімати її.
Я тобі не вірю
Сказати комусь, що ви йому не вірите, може здатися грубим і конфронтаційним. Це також може зашкодити стосункам і ускладнити відновлення довіри. Коли хтось розповідає нам про свій життєвий досвід, сказати, що ви йому не вірите – це миттєво припинити розмову. М’яко кинути комусь виклик – це зовсім не те саме, що заперечувати чиюсь правду.
Припущення чиєїсь відповіді в розмові
Робити припущення про людей – звична річ. Однак це не означає, що вони правильні. Припущення можуть бути деструктивними. Припущення, що ви знаєте, що думає і відчуває інша людина, не знаючи всіх фактів, ніколи не спрацьовує.
Коментар щодо того, що людина не може змінити в даний момент
Коментувати те, що людина не може змінити, негарно. Йдеться про фрази: “Ти знаєш, що у тебе не вистачає шматочка лівої брови?”, “Мені не подобається твоя зачіска”, “Тобі коли-небудь казали, що твої очі не симетричні?”.
Коли ми коментуємо зовнішній вигляд людей, навіть якщо це відбувається з доброзичливості – ми маємо переконатися, що людина може виправити зауваження.
Перевага
Швидкий спосіб припинити розмову – це перевершити когось. Це може призвести до того, що співрозмовник відчує себе знеціненим, емоційно відстороненим і ображеним. Є багато причин, чому ми хочемо поділитися з кимось схожою історією, але намагайтеся не забувати про те, що потрібно дати співрозмовнику час, зробити паузу, перевести подих і відповісти на його історію, перш ніж переходити до власної.
Протиріччя заради протиріччя
Сперечатися з усім, що хтось каже, не тільки не весело, але це також зробить вас сварливими і може обмежити майбутню взаємодію. Розмова – це форма імпровізації, а правило номер один в імпровізації – будувати розмову, використовуючи “так”.
Цікавинки
Кількість довгожителів у всьому світі неухильно зростає, і найближчими роками все більше людей перетинатимуть 100-річний рубіж. І хоча генетика сприяє довголіттю, понад 60 відсотків успішного старіння зумовлені факторами, на які люди самі можуть вплинути.
Шлях до фінансового успіху – це така ж розумова гра, як і питання цифр та стратегій. Психологія багатства, яка вивчає, як наше мислення і переконання впливають на наші економічні результати, має вирішальне значення для визначення того, чи ми боремося з фінансовими труднощами, чи процвітаємо в достатку.