Неповнорідними братами і сестрами вважають людей, у яких спільні або мати, або батько.
Рада підтримала звільнення військових, чиї неповнорідні брати і сестри загинули на війні / УНІАН
Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про звільнення з військової служби осіб, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій. Про це заявили народні депутати Олексій Гончаренко, який був ініціатором законопроєкту, а також Ярослав Железняк.
За словами Железняка, сьогодні 308 нардепів підтримали законопроєкт № 11531 – забезпечення рівних прав та можливостей військовослужбовців нарівні із чоловіками, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації в частині права на звільнення з військової служби з причин загибелі або зникнення без вісти під час участі у бойових діях їх неповнорідних брата чи сестри.
“Рада надала право на звільнення тим, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли без вісти під час участі в бойових діях. За – 308”, – зазначив Гончаренко.
Відео дня
Нардеп зауважив, що є автором цього законопроєкту і додав, що довго добивався його ухвалення.
Зазначимо, що неповнорідними називають братів та сестер, у яких спільний лише хтось один із батьків – мати або батько.
Читайте також:
Плануємо відійти від цих болючих питань: Умєров висловився про “бусифікацію” на вулицях
Не треба буде йти у ТЦК, щоб стати на облік: у Міноборони анонсували трансформацію “Резерв+”
В Україні десятки тисяч військовозобов’язаних втратили “бронь”, – ЗМІ
Українцям продають незаповнені повістки з печатками, – нардепка
“Останні добровольці”: командир із “Да Вінчі” назвав тих небагатьох, хто йде служити
Демобілізація рідних загиблих військовослужбовців
Як повідомляв УНІАН, раніше комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав демобілізацію тих військових, чиї брат або сестра загинули на війні.
Як пояснили в комітеті, “право на звільнення з військової служби отримають військові, з причин загибелі або зникнення без вісти під час участі у бойових діях їхніх неповнорідних брата чи сестри; а також, якщо їхнім пеповнорідним братові чи сестрі було присвоєно посмертно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року)”.