Росія починала війну, маючи 1400 літаків, підкреслив науковий співробітник Національного авіаційного університету.
Експерт пояснив, чому Росії не вдалося на початку війни “вибомбити” Україну / коллаж с фото УНІАН (В’ячеслав Ратинський) та wikimedia.org
Є головний міф про російську бойову авіацію, він полягає у тому, що “вона здатна вести реальні бойові дії”.
Такою думкою поділився науковий співробітник Національного авіаційного університету, авіаексперт Валерій Романенко в інтерв’ю Video NV. Співбесідник зазначив, що у перші дні повномасштабної війни Росія мала набагато більше літаків, аніж Україна, і їхнім основним завданням було “вибомбити” нашу державу звичайними дешевими бомбами, а вони цього не змогли зробити, оскільки не вміли протистояти протиповітряній обороні.
“…ми починали війну, маючи 120 бойових літаків, і це оптимістична цифра. А росіяни починали війну, маючи 1400 літаків. І це реальні літаки. І їм не вдалося. Їм вдалося прорватися, наприклад, і висадити десант під Києвом, Гостомель. Це під Києвом, можна сказати. Але їм не вдалося закріпити перші успіхи. Вони змогли бомбардувати, наприклад, Чернігів, ще кілька міст”, – зазначив аналітик.
Відео дня
Авіаексперт додав, що супротивники з літаків почали скидати бомби, коли Маріуполь вже був у них в глибоко в тилу. “Попри десятикратну перевагу, їхня авіація не працювала. До появи КАБів – їхня авіація, блогери, тільки найлінивіші не лаяли їхню авіацію за бездіяльність”, – підкреслив Романенко.
За його словами, ворожа авіація не вибомбила Україну, бо супротивники загалом не вміли проривати протиповітряну оборону. “НАТО вчилося всі ці роки після Холодної війни, НАТО, власне, відпрацьовували цю процедуру придушення – це називається S.E.A.D. Suppression of Enemy Air Defenses. І НАТО вчилося придушувати і практично, і теоретично придушувати оборону, окремим прийомом розробляли антирадарні ракети”, – сказав він.
За словами співбесідника, росіянам це не вдалося:
“…вони показували себе на авіашоу, на різних авіадартсах, але це ж показуха, це потьомкінські села. А реальна авіація в них не здатна виявилася (здолати, – Ред.) наші зенітно-ракетні комплекси. Наші радари, які в основному старі радянські – радари там, скажімо, на 70% старі радянські. А ті, що не старі радянські – вони по російських специфікаціях розроблялися, вони сумісні”.
Експерт додав, що окупанти прекрасно знали всі частоти, на яких працюють ці радари. “Вони не змогли придушити ані радари, ані зенітно-ракетні комплекси, ані вивезти з ладу нашу авіацію, маючи величезну кількість крилатих ракет і балістичних ракет, якими вони могли розстріляти все на світі – і вони були певні, що вони це зроблять”, – підкреслив аналітик.
Читайте також:
ЗСУ виконають ще одне бойове завдання на Курщині, але є умова, – військовий експерт
Військовий розповів про найжахливішу для росіян битву цієї війни
У центрі уваги війна в Україні – що повідомлялося
Росіяни під час повномасштабного вторгнення, яке розпочали рано вранці 24 лютого 2022 року, вже зазнали серйозних авіаційних втрат – ліквідовано 369 літаків та 328 гвинтокрилів.
Навесні 2024-го аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що українським воїнам вдалося знищити 5% російських бомбардувальників Ту-95МС. Варто зазначити, що нашим не раз вдавалося поцілити по ворожих аеродромах.