Що робити, щоб цвіло жіноче щастя: поради експерта врятують ваш спатифілум

Експерт із рослин розповів про чіткі дії, які вам необхідно запам’ятати.
Що потрібно знати про спатифілум / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Експерт із рослин Лукас Янсен розповів, як визначити, що спатифілум (“жіноче щастя”) почувається “некомфортно”. Рослина здатна подавати явні сигнали стресу, і якщо їх ігнорувати, ймовірність рясного цвітіння навесні значно знижується.
Ознаки стресу у спатифілума:
- пожовтіння листя,
- в’янення,
- потемнілі кінчики листя.
Але Янсен рекомендує не панікувати, адже правильний догляд у січні може врятувати рослину і навіть стимулювати її цвітіння, пише Express.
Відео дня
Як змусити спатифілум цвісти?
Спатифіллуму необхідний “період спокою”, після якого його цвітіння запускається певними умовами, наприклад, збільшенням кількості світла.
“Навіть у середині зими, якщо правильно доглядати за рослиною, можна спровокувати її на випуск елегантних білих квітів”, – пояснює експерт.
Для цього, починаючи з січня і протягом наступних місяців потрібно виконувати п’ять важливих дій. Переставити рослину в більш світле місце – але з розсіяним світлом, без потрапляння прямих сонячних променів. Дотримуватися температурного режиму – тримати спатифілум у приміщенні з температурою від 18°C до 24°C. Правильно його поливати – тільки коли верхній шар ґрунту (приблизно 2,5 см) підсохне. А також помірно його підгодовувати, використовуючи збалансоване добриво, розведене до половинної концентрації (раз на 4-6 тижнів) і збільшувати вологість у приміщенні, поставивши рослину, наприклад, поруч зі зволожувачем повітря або біля піддону з галькою і водою.
Однак варто пам’ятати, що квіти з’являться не відразу – рослина може зацвісти навесні, а в деяких випадках навіть тільки до вересня.
Інші новини про рослини
Раніше УНІАН повідомляв, як правильно пересаджувати заміокулькас (доларове дерево), щоб він був густим. Якщо не знаєте, яка земля потрібна для заміокулькаса, то орієнтуйтеся на pH 6.0-7.0. Квітка прекрасно почуватиметься в нейтральному або злегка кислому ґрунті.
Крім того, ми розповідали, що потрібно зробити на городі в лютому. Лютий – місяць, коли у дачників закінчуються зимові канікули. Час братися за роботу: висівати насіння на розсаду і приводити до ладу сад і город.