Закарпаття – це без перебільшення перлина України, адже на невеликій площі сконцентровано багато цікавого та корисного. Це місце, просто обов’язкове для відвідування як жителями країни, так і гостями. Відпочинок на Закарпатті асоціюється з горами, але є і те, що варто відвідати для отримання користі для тіла та всього організму і це термальні води.
Що таке термальні води Закарпаття
Користь термальної води складно переоцінити. Її склад та власне вплив, який можете отримати на організм, залежить від складу та глибини свердловини з якої вона добувається. Так, термальні води Закарпаття – це близько 50 джерел. Теплі гейзери насичені корисними сполуками, які долають відстань від 1200 до 1500 м перед тим, як потрапляють на поверхню. Температура становить 56-58 оС, тобто підігрів навіть взимку не потрібен. За рахунок того, що не відбувається додаткового обробітку, вода зберігає всі свої лікувальні властивості.
Загалом хімічний склад термальної води формується внаслідок вулканічної активності та магматичних інтрузій. Цікаво, що лікувальні властивості її використовували ще древні римляни, а в умовах лабораторій, сьогодні ефективність лише підтверджується.
Вплив термальних вод на здоров’я людини
Як вже згадували, лікувальний вплив термальних вод залежить від їх складу та присутності додаткових газів. При тому, що є доволі різні показання, все ж вони мають загальний позитивний вплив на організм. Він проявляється так:
- активізує обмінні процеси;
- покращує стан шкіри;
- підвищує імунітет.
Можна впевнено сказати, що процедури в термальних водах також і настрій покращують, адже таке розслаблення максимально ефективне.
Показання та протипоказання до відвідування термальних вод
Кожна людина, яка прагне отримати приємні відчуття, просто зобов’язана відвідати термальні води, адже це дуже незвичайний відпочинок. При цьому є чіткі показання та стани при яких вплив теплої мінералізованої води дасть дуже позитивний ефект. Це:
- хвороби органів опорно-рухового апарату. В тому числі артрити, поліартрити, запалення, дегенеративно-дистрофічні патології хребта;
- захворювання нервової системи в наслідки травм;
- ожиріння, подагра, цукровий діабет, гіпотеріоз та інші патології метаболізму та ендокринної системи;
- патології серцево-судинної системи;
- гінекологічні захворювання;
- хвороби органів дихання.
Існують також і протипоказання. Це онкологічні хвороби, туберкульоз в активній формі, інфекційні та гнійні ураження шкіри в тому числі відкриті рани, схильність до кровотеч та утворення тромбів.