
Про кратне масштабування виробництва дронів ворог може думати лише у довгостроковій перспективі, переконаний експерт.
Олег Катков розповів, чи здатна Україна протистояти хмарам “Шахедів” / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, кадр з відео
Росія не має змоги “вже від завтра” щоденно запускати по Україні тисячу ударних дронів типу “Шахед”. Про це військовий експерт, головний редактор “Defense Express” Олег Катков сказав в ефірі для “Фабрики новин”.
Катков зазначає, що Росії доведеться витратити чимало часу, аби масштабувати своє виробництво до таких показників.
На його думку, лише некомпетентний спікер може поширювати інформацію з твердженням про те, що “вже завтра там ворог почне запускати по тисячі дронів, і так буде кожен день, і потім буде ще більше”. Також аналітик припускає, що такі меседжі можуть бути націлені на європейську аудиторію, аби переконати її, що “якщо не перешкоджати Російській Федерації, вони рано чи пізно до цього дійдуть”.
Відео дня
Коментуючи здатність Сил оборони протистояти регулярним масованим повітряним атакам Росії, Катков нагадує, що для цього реалізуються комплексні рішення та їх комбінація, а не якась “дивовижна зброя” (wunderwaffe).
“Тобто, аби ворог менше виробляв “Шахедів”, треба бити по комплектаторам, бити по кінцевому виробництву, заваджувати санкціями. Мається на увазі, просто банально щоби в РФ було менше грошей на все це”, – відзначив Катков.
Також він вважає важливими санкції, аби до РФ не потрапляли комплектуючі.
Читайте також:
“Щось неправдиве”: німецький експерт висловився про шанси літнього наступу РФ
Дрони СБУ уразили під Москвою стратегічне підприємство “Радуга”: джерела озвучили деталі (відео)
Німецький аналітик назвав головну проблему ЗСУ
Крім того, за словами експерта, для збиття вже запущених “Шахедів” потрібні засоби РЕБ та засоби кінетичного перехоплення. Треба збільшувати кількість зенітно-ракетних комплексів, мобільних вогневих груп та авіації, і треба бути готовими збивати ударні дрони ворога у той момент, коли вони летять на значній висоті, яка не досяжна для кулеметів із землі, зауважує аналітик.
За його словами, росіяни постійно змінюють тактику польоту “Шахедів”. “Від того “Шахеда” зразка 2022 року, виробництва іранського, мало вже що залишилося. Форма корпусу так, електронна начинка в Росії вже фактично інша”, – сказав Катков. Також ці дрони варіюються і відрізняються. Зокрема, в Алабузі збирають дрони, які називають “Герань”, а в Іжевську – “Гарпія”.
Загроза російських дронів
Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський не вірить, що росіяни дійсно здатні наростити запуски “Шахедів” до 1000 дронів на добу. Однак Україна готова до такого розвитку подій, бо росіяни можуть теоретично кілька днів накопичувати дрони, аби потім справді здійснити такий масований запуск.
За словами президента, Україна використовує різні засоби для збиття дронів – не тільки літаки, а й дрони перехоплювачі.