Росіянам доводиться купувати потрібні комплектуючи через складні схеми, що уповільнює та здорожчує виробництво.
Трамп може врятувати новітній російський винищувач / колаж УНІАН, фото REUTERS, Міноборони РФ
Російська програма випуску винищувача п’ятого покоління Су-57, виконаного за технологією “стелс”, стикається із усе більшими труднощами через західні санкції. Зараз уся надія росіян на те, що Дональд Трамп скасує більшість санкцій, які він критикував під час виборів, пише The Telegraph.
Зараз російський концерн “Об’єднана авіабудівна корпорація” намагається знайти важливі компоненти іноземного виробництва, необхідні для виробництва Су-57. Електронні компоненти західного виробництва, включаючи мікрочіпи та друковані плати, заборонені до експорту в Росію. Це змусило росіян шукати обхідні шляхи.
Згідно з документами, які отримала українська аналітична група Frontelligence Insight, потроху росіянам вдається обходити заборону. Адже ці запчастини можна легко придбати онлайн і доставити в Росію через треті країни.
Відео дня
Усвідомлюючи проблему, наприкінці жовтня уряд США запровадив нові санкції проти 400 організацій, у тому числі в Китаї та Індії, які постачали Росії підсанкційні товари. Це вирішує проблему лише частково, адже потрібну електроніку росіяни можуть знайти в багатьох продуктах, зокрема і цивільних, вироблених у різних країнах.
“Наша команда вважає, що майже всі ці компоненти використовуються в цивільній електроніці та електроніці подвійного призначення, що робить надзвичайно складним, якщо не неможливим, перешкодити Росії придбати їх”, – кажуть у Frontelligence Insight.
Читайте також:
У світі всього 7 систем: експерт розповів, чим можна збити російський “Орєшник”
Експерти оцінили запаси Storm Shadow у союзників: на що може розраховувати Україна
Шольц придумав нове виправдання, щоб не передавати Україні Taurus
Але величезні зусилля, які росіянам доводиться докласти для отримання мікрочіпів і плат, уповільнюють виробництва Су-57 і роблять його дорожчим. Якщо американська Lockheed Martin випускає понад 150 винищувачів F-35 Lightning на рік, то росіяни виробляють лише близько десятка своїх Су-57.
“З одного боку, зрозуміло, що іноземні санкції проти ОАК і подібних російських виробників зброї не працюють ідеально. Але вони працюють досить добре, щоб принаймні уповільнити модернізацію російських ВПС”, – пише The Telegraph.
Якщо у Москви і є якісь підстави для оптимізму, то вони пов’язані з новообраним президентом США Дональдом Трампом, зазначає автор публікації. В минулому він прямо критикував американські санкції, тож існує ймовірність, що з поверненням у Білий Дім він може зняти з Росії багато найбільш згубних санкцій.
Трамп хоче скасувати санкції проти Росії
Як писав УНІАН, під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп обіцяв переглянути американські санкції, зокрема проти Росії. У вересні він казав, що санкції потрібно використовувати “якомога менше”.
За словами Трампа, в часи свого першого президентського строку він інколи вдавався до санкцій, але намагався знімати їх якнайшвидше, тому що санкції “вбивають ваш долар” і “вбивають все, що долар представляє”. На його думку, дуже важливо зберегти за доларом статус “світової валюти”.
За словами Трампа, під час своєї першої каденції він застосовував санкції виключно проти країн, “які на це заслуговують”. Цієї політики він хоче триматися і під час другоїь каденції.