
ASCII Kolor stitching | 10 pictures | Size: 10403 x 5945 | Lens: Standard | RMS: 4.14 | FOV: 133.81 x 76.47 ~ 4.28 | Projection: Spherical | Color: None |
Нам усім добре відомий біосферний заповідник Асканія-Нова. Розташований на півдні Херсонської області, він являє собою унікальну оазу незайманого степу площею понад 11 тис. гектарів. Це останній фрагмент незайманого типчаково-ковилового степу, який ніколи не знав плуга. Тут просто неба мешкають зубри, бізони, антилопи канна, коні Пржевальського і десятки інших видів копитних, які вільно пасуться серед шовковистої ковили. Навесні та восени заповідник перетворюється на справжній пташиний рай: тут зупиняються на відпочинок тисячі перелітних птахів. Але світ природних скарбів не обмежується українським степом – на планеті існує безліч не менш вражаючих заповідників, що заслуговують на увагу.
Галапагоський архіпелаг (Еквадор)
Цей вулканічний архіпелаг із 19 основних островів розташований на перетині трьох океанічних течій за 1000 км від узбережжя Еквадору, а кожен острів Галапагосів являє собою окрему екосистему з ендемічними видами. Гігантські черепахи, що дали назву архіпелагу (galápago іспанською означає “черепаха”), можуть важити до 400 кг і жити понад 100 років. Морські ігуани – єдині у світі ящірки, що пристосувалися до життя в океані, – пірнають на глибину до 15 метрів, щоб харчуватися водоростями. Саме тут 1835 року молодий натураліст Чарльз Дарвін зробив спостереження, які пізніше призвели до революційної теорії природного відбору.
Дубайський пустельний заповідник (ОАЕ)
Дубай серед еміратів вирізняється контрастністю: тут і найдорожча закордонна нерухомість myestateinvest.com і поселення бедуїнів, пустельні пейзажі і зелені оазиси. Але і це не все: саме тут знаходиться природний заповідник. Його було створено з ініціативи шейха Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума 2002 року, заповідник став прихистком для зникаючих видів пустельної фауни. На площі в 225 км² були успішно інтродуковані аравійські орікси – величні антилопи з довгими прямими рогами, повністю винищені в дикій природі до 1970-х років. Зараз у заповіднику живе понад 500 цих граціозних тварин.
Національний парк Комодо (Індонезія)
У серці індонезійського архіпелагу між островами Сумбава і Флорес розкинувся Національний парк Комодо – унікальна група островів вулканічного походження. Головна визначна пам’ятка парку – комодські варани, найбільші ящірки на планеті, що досягають 3 метрів у довжину і важать до 70 кг. Ці стародавні рептилії, справжні живі дракони, збереглися тільки на п’яти островах цього архіпелагу. Води навколо островів, що розташовані на перетині Індійського і Тихого океанів, вирізняються неймовірним біорізноманіттям: понад 1000 видів риб, 260 видів коралів, мантові скати з розмахом крил до 7 метрів, морські черепахи і навіть кити. Дайвери з усього світу прагнуть дослідити ці багатющі рифи і підводні течії, що створюють ідеальні умови для спостереження за морським життям.