Викликають тривогу: вчені з’ясували, яких тварин найбільше бояться люди

Невеликий відсоток людей лякають коні, бики, собаки і кішки.
Деякі тварини можуть змусити людей тремтіти від страху / Колаж УНІАН, фото – Unsplash
Учені довели, що тварини є одним із найпотужніших тригерів людського страху. Вони протягом багатьох років являли собою певну еволюційну загрозу, пише IFLScience.
У своєму новому дослідженні, опублікованому в British Journal of Psychology, вчені визначили, яких тварин найбільше бояться люди. Для цього було проведено експеримент, у якому взяли участь близько 2 000 онлайн-учасників із Чехії та Словаччини. Їх попросили оцінити, наскільки страшними й огидними вони вважають 24 тварин, які найчастіше викликають у людей страх.
З’ясувалося, що переможцями стали павуки. Вони набрали 4,39 бала з 5 за страх і 4,47 бала за огиду.
Відео дня
Зазначається, що майже 19% добровольців відчували сильний страх, побачивши фотографію павука. Учені наголосили, що арахнофобія (боязнь павукоподібних) є досить поширеною фобією.
Дослідники пояснили, що люди бояться павуків через їхню химерну будову тіла і схильність до швидких і непередбачуваних рухів. Крім цього павуки часто ховаються в темних укриттях.
На другому місці опинилися отруйні гадюки. Найбільшу реакцію страху їхні знімки викликали у 10% добровольців.
Читайте також:
Учені виявили скам’янілості предка гусака, який жив в Антарктиді 69 мільйонів років тому
Вчені виявили на дні Тихого океану дивний сигнал 10-мільйонної давності: що він означає
Учені зробили унікальне відкриття у вивченні скам’янілостей динозаврів
Також учені поділилися, що у людей часто викликають страх миші, щури та кажани. Невеликий відсоток добровольців налякали коні, бики, собаки та кішки.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені назвали хижака, якого тварини бояться більше за левів. Вони провели спеціальне дослідження, щоб з’ясувати, що саме лякає тварин.
Крім того, науковці розповіли, яка риба в океані найрозумніша. Їх можна зустріти, коли вони ширяють в океані, долають величезні відстані в пошуках планктону.