
За словами експерта, серед громадян не було ознак того, що вони хочуть бути під російським прапором.
Олександр Шульга наголосив, що попри різні політичні погляди, жителі південних областей не мріяли про приєднання до Росії / колаж УНІАН, фото УНІАН, скриншот
На півдні України ніколи не було ознак того, що місцеві жителі хотіли б приєднатися до Росії. Про це розповів соціолог, директор Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга для проєкту Радіо Свобода “Новини Приазов’я”.
“Якщо ми говоримо про південь, вони дійсно дещо відрізнялися. Тому що, наприклад, якщо ми говоримо про якісь питання соціально-політичні, вони дійсно, були більш критично налаштовані до влади. Дещо порівняно менший був рейтинг у влади тодішньої, і Порошенка, і навіть у Зеленського після того, як вже він прийшов до влади та продовж цих кількох років до повномасштабного вторгнення. Але ми не можемо говорити про те, що це були регіони, які жадали й мріяли про приєднання до Росії”, – наголосив експерт.
За його словами, російськомовність або критичні настанови щодо влади не є факторами того, що люди хотіли приєднатися до Росії.
Відео дня
“Я можу точно стверджувати, що ми не бачили жодних сепаратистських настроїв в жодному регіоні, в тому числі на півдні”, – підкреслив соціолог.
Шульга додав, що після повномасштабної війни та окупації частини півдня жителі цього регіону все одно налаштовані на боротьбу проти російських загарбників.
“Очікувати, що на півдні хтось буде хотіти приєднатися до Росії, було б дуже дивно, з огляду на ті руйнування, які сама Росія несе на тому ж півдні, але не лише на ньому. Тим більше, навряд чи люди хотіли, щоб їх так “звільняли”, як “звільняли” тисячі сіл і населених пунктів, стертих до фундаментів. Це точно не те, чого хотіли б навіть проросійськи налаштовані мешканці. Все інше – це пропаганда, все інше – це викривлення реальності. Ми з вами маємо говорити з погляду фактів. А факти в тому, що Росія вторглася, це війна. Так, засновки того, що вони вторгнуться і їх тут чекають, в них були, але, як ми побачили, це є викривленням реальності”, – пояснив соціолог.
Водночас експерт зазначив, що попри весь опір Росія не зупинилася та не побачила, яку страшну помилку вона зробила.
“Тому, знову ж-таки, об’єктивна реальність тут стикається з викривленою реальністю російської пропаганди і мисленням самого військово-політичного керівництва Росії”, – підсумував Шульга.
Зазіхання РФ на південь України
Раніше видання The Guardian писало, що РФ хоче заявити права на всю Херсонщину до початку мирних переговорів. За даними місцевої влади, російські окупанти постійно намагаються переправлятися в чотирьох місцях. У РФ хочуть таким чином обґрунтувати свої претензії на всю область.
Також спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що на окупованих територіях, зокрема і на півдні України, відбулися референдуми, “на яких переважна більшість людей вказали, що хочуть перебувати під владою Росії”. Йдеться про “вибори”, які були організовані Кремлем через шість місяців після вторгнення 2022 року, які широко засуджували як фіктивні вибори, покликані надати російському захопленню земель видимість легітимності.