Вміщував 20 тисяч людей: чим вражає стародавній підземний мегаполіс у Туреччині

Це найглибше підземне місто у світі.
У місті проживало понад 20 тисяч людей/ Nevit Dilmen, Wikipedia
У Турецькому регіоні Каппадокія розташоване найглибше підземне місто у світі – Дерінкую. Це величезний підземний мегаполіс, в якому колись проживало 20 000 людей, і який по праву вважається археологічним чудом світу, пише Express.
Висічений у м’якій вулканічній породі, Дерінкую досягає глибини близько 85 метрів і є найглибшим із 36 підземних міст. Місто було виявлено випадково 1963 року, коли місцевий житель зніс стіну у своєму підвалі.
Вчені припускають, що його вік становить понад 2000 років, і воно було домом для стародавніх цивілізацій, які шукали притулку від загарбників і суворого клімату.
Відео дня
Місто вирізняється великою мережею тунелів, кімнат і проходів з усіма зручностями функціонуючого поселення. Тут були житлові приміщення, стайні, церкви, складські приміщення, кухні, виноробні і навіть школи, все побудовано під землею.
“Однією з найчудовіших особливостей Дерінкую є його передова система вентиляції, яка забезпечувала надходження свіжого повітря навіть у найглибші рівні міста. Крім того, великі круглі кам’яні двері вагою в сотні кілограмів можна було закрити, щоб ізолювати частини міста в разі нападу”, – розповідає Express.
Відвідувачам доступно лише близько 10% міста / Wikipedia
Зазначається, що підземна мережа тунелів використовувалася в різний час упродовж усієї історії ранніми християнами, які шукали притулку від римських переслідувань, а пізніше – візантійськими громадами, які рятувалися від арабських набігів.
На жаль, сьогодні відвідувачам доступно лише близько 10% міста.
Раніше УНІАН розповідав, що археологи розкопали на будмайданчику в Лондоні базиліку, якій 2000 років. Знахідка знаменує собою “одне з найзначніших відкриттів” за останні роки в лондонському Сіті.