Горбенко вважає, що вишами повинні зацікавитись правоохоронні органи, в тому числі діями ректорів вищих навчальних закладів.
Нардеп вважає, що, якщо перевірити студентів віком від 21 року, то кількість відрахованих буде в сотнях тисяч / фото УНІАН
Ректори певних українських вишів приймають таку кількість студентів, що їх фізично не вмістять існуючи аудиторії. За словами депутата ВР Руслана Горбенка, це робиться для того, щоб чоловіки могли уникнути мобілізації.
В етері Новини.LIVE він заявив, що під час перевірок посадовців вищих навчальних закладів суспільство побачить такі саме тригери, як з чиновниками Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). За його словами, у “педагогів” правоохоронці можуть знайти такі ж свідчення корупції – “картинки на ліжку або ще якісь тумбочки” з грошима.
“Я думаю, що ми скоро побачимо такі тригери, як по МСЕК, але з ректорами вищих навчальних закладів, які, мабуть, скоріше там не чисті на руку і накопичували, збільшували кількість студентів”, – сказав він.
Відео дня
Депутат додав, що у певних випадках студентів зараховано стільки, що аудиторії тих чи інших вишів не в змозі прийняти людей у такій величезній кількості. Нардеп додав:
“Збільшували кількість (студентів – УНІАН), хоча розуміли, що навіть там аудиторія не може прийняти стільки, щоб їх там навчали очно. От тому я думаю, що правоохоронні органи повинні зацікавитись”.
Горбенко переконаний в тому, що, якщо перевірити студентів віком від 21 року, то кількість відрахованих буде в сотнях тисячах. Тому він вважає, що вишами повинні зацікавитись правоохоронні органи, в тому числі діями ректорів вищих навчальних закладів.
Відповідаючі на питання, чи таких посадовців будуть звільняти, він наголосив: “Їх будуть саджати”.
Корупційні скандали з МСЕК в Україні
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я разом з правоохоронцями наразі перевіряє рішення медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності понад 1,6 тис. посадовців. Йдеться, що наприкінці жовтня Рада національної безпеки й оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів.
На виконання рішень РНБО уряд схвалив відповідний план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам. Станом на кінець листопада, сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями.